Lyžování

 

O areálu

 

V areálu naleznete lyžařský vlek Tatrapoma Nové Hutě dlouhý 1050m, převýšení 150m, přepravní kapacita 900 os./hod. Sjezdovka je po celé délce vleku, vhodná spíše pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře. Vynikající podmínky pro lyžařské výcviky - slevy až 25%!
V provozu i malý dětský provazový vlek u dolní stanice velkého vleku, cena jízdného je 100,- Kč celodenní a 50,- Kč polodenní, při zakoupení celodenní dospělé jízdenky na velký vlek je jedna celodenní jízdenka pro malý vlek na vyžádání zdarma !!!

Běžecké trasy procházející Novými Hutěmi jsou napojeny na trasy ze Zadova a pokračují dál na Borovou Ladu. 50m od horní stanice vleku vede pravidelně upravovaná trasa Zlatá Studna-Přilba-Rozc. nad St. Hutěmi-Pláně, kde je místo jak pro klasiky tak pro bruslaře!

Na Nových Hutích jsou ještě 4 další vleky jiných provozovatelů v délkách do 600m. Veškerá ubytovací zařízení na Nových Hutích disponují cca 850 lůžky.

Těšíme se na Vaší návštěvu.

 

FIS pravidla

10 pravidel chování na sjezdovce:

  1. Brát ohled na ostatní lyžaře a snowboardisty: Každý lyžař a snowboardista se musí chovat tak, aby neohrožoval a nepoškozoval někoho jiného.

  2. Ovládání rychlosti a způsobu jízdy: Každý lyžař a snowboardista musí jet s dostatečnou vzdáleností od ostatních (na dohled). Musí přizpůsobit svou rychlost a způsob jízdy svým schopnostem a také terénu, sněhovým a povětrnostním podmínkám i hustotě provozu.

  3. Volba jízdní stopy: Lyžař a snowboardista přijíždějící zezadu musí zvolit svou jízdní stopu tak, aby neohrožoval lyžaře a snowboardistu, který jede před ním.

  4. Předjíždění: Předjíždět se smí ze shora anebo ze zdola, zprava anebo zleva, avšak vždy jen s takovou vzdáleností, která ponechává předjížděnému lyžaři anebo snowboardistovi dostatečný prostor pro všechny jeho pohyby.

  5. Najíždění na sjezdovku, pokračování v jízdě dolů a po svahu nahoru: Každý lyžař a snowboardista, který chce najet na lyžařskou sjezdovku, který se po zastavení chce opět rozjet dolů anebo pohybovat svahem nahoru, se musí ve směru nahoru i dolů ujistit, že to může učinit bez dalšího ohrožení / nebezpečí jak pro sebe, tak i ostatní.

  6. Zastavení: Každý lyžař a snowboardista musí zabránit tomu, aby se v jiných než nouzových stavech zdržoval na úzkých anebo nepřehledných místech sjezdovky. Lyžař nebo snowboardista, který upadl, musí takové místo co možná nejrychleji opustit.

  7. Výstup a sestup: Lyžař a snowboardista, který vystupuje nahoru anebo který sestupuje dolů pěšky, musí používat okraj sjezdovky.

  8. Dbát na značky a na znamení: Každý lyžař a snowboardista musí dbát na značení a na signalizaci.

  9. Poskytování pomoci: Při nehodách je každý lyžař a snowboardista povinen poskytnout pomoc.

  10. Povinnost prokázat se: Každý lyžař a snowboardista, nehledě na to, zda je svědek nebo osoba zúčastněná, zda je odpovědný či ne, musí uvést v případě nehody své osobní údaje.

Schváleno Mezinárodní lyžařskou federací (FIS)

 

 

Ceník vleků

 

www.novehute.cz/novehute/cenik.asp